DIGITALNE ZLORABE IN KIBERNETSKA TVEGANJA ZA PODJETJA

Z naraščajočim številom kibernetskih groženj in napadov, se moramo s skupnimi močmi boriti za varnejši digitalni svet. Na dogodku se bomo dotaknili trendov v kibernetski varnosti, zakaj se napadi dogajajo, kaj so ključni izzivi za podjetja ter delili prakse in načine, kako skupaj okrepiti naše sisteme pred grožnjami. V kratem se bo tudi organiziral dogodek na to temo, ko se bomo lahko perčeči problematiki posvetili v živo, v dvorani OOZ Nova Gorica.

 

11.11.2024

Teme, o katerih bo govora:

  • Domino Sistemi d.o.o. predstavitev dejavnosti ter poslanstvo podjetja
  • Ali imate pravi in delujoč backup? – Aleksander Batistič (Domino sistemi d.o.o.)

Zakaj je pomemben dober backup ter zakaj vsako kopiranje še ni backup?

  • Trendi kibernetskih napadov – Toni Jeršin (Anni d.o.o.)

Število napadov se vsako leto enormno povečuje. Več kot 50% napadov targetira mala in srednja podjetja. Na svetu je vse več povezanih naprav in s tem se povečujejo možnosti za napade, posledično pa so vse večji tudi stroški kibernetskega kriminala.

  • Ocena tveganja / Varnostni pregled – Zakaj periodično? – Toni Jeršin (Anni d.o.o.)

V današnjem času je digitalna obramba izredno pomembna, saj se večina procesov dogaja digitalno. Kibernetskih groženj v zadnjem času kar mrgoli, poleg tega pa še ves čas napredujejo in se spreminjajo. Pri digitalni zaščiti velja pravilo: ne ugibaj, preveri. Z varnostnim pregledom pridobite seznam odkritih ranljivosti in napotke, kako ranljivosti čim prej ter učinkovito odpraviti.

  • Vrednost vaših podatkov – Alen Nahtigal (Anni d.o.o.)

Obstaja ogromno vrst socialnega inženiringa, ki targetirajo podatke, poverilnice in prenos zlonamerne programske opreme. Napadi se krepijo, človeški faktor pa ostaja najšibkejši člen.

  • Upravljanje gesel ter izobraževanja - Tomaž Kaluža (Anni d.o.o.)

Ne samo, da vam hekerji lahko precej enostavno ukradejo vaša gesla in podatke, s temi informacijami se potem pretvarjajo, da so vi, škodujejo vašemu ugledu, nadlegujejo in finančno izkoriščajo. Poleg kompleksne zaščite je ključno tudi znanje in usposobljenost. Le na ta način lahko prepoznate zlorabe in se jim izognete, saj večina napadov izkorišča prav človeške napake.

  • NIS 2 – sprememba zakonodaje ZinfV-1 – Matej Pernek (Anni d.o.o.)

Cilj nove direktive je izboljšati raven kibernetske varnosti po vsej Evropski uniji. NIS2 direktiva postavlja strožje zahteve na področju zaščite pred kibernetskimi grožnjami, izboljšanja odpornosti IT-infrastruktur ter obvladovanja tveganj. Vaša organizacija bo, odvisno od sektorja, morala prilagoditi svoje sisteme, politike in postopke, da bo izpolnila nove zahteve.

  • GAP analiza ter digitalni vavčerji – Matej Pernek (Anni d.o.o.)

V skladu z novimi zahtevami zakona o informacijski varnosti ZInfV-1 ter NIS2 direktive za vas izvedemo presojo statusa ter analizo informacijske varnosti, ki sta ključni za ugotavljanje trenutnega stanja in uskladitev z novimi zahtevami.

Za udeležbo bo potrebna prijava. O terminu bomo v kratkem obvestili tudi sve naše člane.